برند
HYUNDAI
HYUNDAI

تعمیرگاه تخصصی هیوندا-ویرا خودرو- ارائه دهنده تعمیرات تخصصی هیوندای شامل جلوبندی هیوندا ، تعمیر موتور ، تعمیرات موتور ، تعمیرات گیربکس اتوماتیک و ... هیوندا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت در غرب تهران.

برند هیوندای (هیوندا)

 

کمپانی خودرو سازی هیوندای یکی از مطرح ترین خودرو سازی های در جهان با تنوع بالا در سیستم های خودرویی مانند سیستم های تعلیق و فرمان ، موتور ها با قدرت متنوع ، گیربکس های بروز ، انواع متنوع شاسی و بدنه که مجهز به بروز ترین آپشن های کاربردی شده است ؛ با شعار ایده های جدید و امکانات جدید .

 

خدمات ارائه شده مربوط به خودرو هیوندای در مرکز تخصصی ویرا خودرو

 

در تعمیرگاه تخصصی خودرو هیوندای غرب تهران ، کلیه خدمات تخصصی ارائه می شود.

 

تعمیرات اساسی موتور های خانواده هیوندای (تعمیر موتور خودرو هیوندای)

 

انجام تعمیرات اساسی و اورهال موتور های 4 ، 6 و 8 سیلندر تولیدی شرکت هیوندای کره جنوبی.امروزه با وجود تکنولوژی های برتر استفاده شده در موتور های تولیدی این شرکت مانند تایمینگ پیوسته متغیر سوپاپ ها ، اویل پمپ و بالانسر ، سر سیلندر های دارای ولو کنترل الکترونیکی که در تغییر تایمینگ  میل سوپاپ با میل لنگ دخالت دارد   و ...  نیاز است به رعایت یک سری اصول نگهداری به منظور جلوگیری از بروز تعمیرات اساسی کارهایی بسیار ساده و در عین حال حائز اهمیت مانند :

تعویض به موقع روغن موتور و همراه آن تعویض فیلتر روغن (نکته کلیدی استفاده از روغن موتور و فیلتر روغن اصلی است )

 

انجام به موقع اصلاحات در موتور که هرازچندگاهی توسط کمپانی سازنده به عنوان اطلاعیه فنی به نمایندگی های مجاز ابلاغ میشود ، که این مورد اصلا در ایران رعایت نمی شود مانند استفاده از CVVT   ها و میل سوپاپ های اصلاح شده و یا تعویض اویل پمپ که یک قطعه مصرفی است به خصوص در موتور 2400 سی سی سانتافه و ...

 

اجزای اصلی تشکیل دهنده موتور کدامند ؟

 

سیلندر ، سر سیلندر ، رینگ ، پیستون ، شاتون ، میل لنگ ، میل سوپاپ های دود و هوا ، سوپاپ ها ، OCV ها ، اویل پمپ و بالانسر ، شاتون ها ، استکانی ها ، یاتاقان ها ، CVVT  ها و ...تقریبا می شود گفت کارکرد صحیح همه این قطعات در گرو رسیدن روغن با فشار و به مقدار کافی به آن ها است  ؛ در اینجاست که سلامت اویل پمپ  و باز بودن مسیر های عبور روغن و شاید مهم تر از همه استفاده از روغن موتور مرغوب همراه با صافی بنزین اورجینال حائز اهمیت می شود .در تصاویر زیر  نمونه هایی از CVVT  برای شما به نمایش در آمده که دارای وظیفه ایجاد  تایمینگ پیوسته متغیر  مابین میل لنگ و میل سوپاپ های هوا و دود می باشد ضمنا در برخی از موتور ها همه میل سوپاپ های دود و هوا مجهز به CVVT  هستند و در برخی انواع دیگر CVVT   فقط در انتهای میل سوپاپ  هوا نصب می شوند (این مربوط به مدل های اولیه و قدیمی تر است )

 

موتور هیوندایموتور هیوندا 

 

 

 در تصویر زیر قطعه به شما معرفی می شود تحت عنوان OCV  یا همان شیر برقی کنترل مسیر روغن مورد استفاده در سیستم های  CVVT   :

 

 

موتور هیوندایی

 

 

این قطعه بسیار مهم  که در سیستم تایمینگ متغیر کاربرد دارد به دستور ایسیو  جهت ایجاد آوانس در بعضی دور های موتور عمل میکند که به جهت بالابردن شتاب خودرو و افزایش راندمان موتور کاربرد دارد  در حقیقت به دستور ایسیو مسیر ارسال روغن به سمت CVVT  ها با عملگری به نام OCV باز یا بسته می شود . اما نکته قابل اهمیت بررسی سلامت  OCV  و CVVT  ها هستند که در صورت عیب در هرکدام بخصوص صبح ها در لحظه استارت زنی صدای بسیار ناهنجاری به گوش میرسد .

 

انواع موتور های تولیدی در کمپانی هیوندای کدامند :

 

در خانواده هیوندای موتور ها با حجم و تعداد سیلندر مختلف تولید شده اند که از حجم موتور 1400 سی سی تا حجم موتور 4600 سی سی وارد ایران شده است .

 

چه زمان نیاز است تا موتور تعمیر اساسی شود ؟

 • یاتاقان یا شاتون زدن
 • اختلاط آب و روغن
 • روغن سوزی در محفظه احتراق
 • بریدن تایم و کج شدن سوپاپ ها
 • شکستن پیستون ها و یا سوپاپ
 • کم کردن آب به دلیل خرابی واشر سرسیلندر
 • از آب بندی خارج شدن و اصطلاحا سوپاپ ترساندن
 • وارد شدن کمپرس موتور به مدار سیال خنک کننده
 • وارد شدن کمپرس موتور به مدار روغن

در زیر تصویر یک موتور که اصطلاحا شاتون زده است میبینید که مربوط به آزرا با حجم موتور 3300 سی سی است :

 

هیوندایی

 

 

 نمونه هایی از تعمیر موتور های با حجم 2400 تا 4600 سی سی که در مرکز تخصصی تعمیر موتور های هیوندای ویرا خودرو صورت گرفته به شما مخاطب محترم ارائه می شود :

 

الف ) تعمیر موتور 2400 سی سی (2.4 لیتر) 16 سوپاپ ، 4 سیلندر  که بر روی خودرو های سانتافه جدید ((SANTAFE DM، توسان IX35 ، آزرا 2.4 لیتری ، سوناتا YF  و ...

 

 

 

هیوندا

هیوندا

 

ب ) تعمیر کامل موتور 2700 سی سی (2.7 لیتر) 24 سوپاپ ، 6 سیلندر که بر روی خودرو های سانتافه قدیم ( SANTAFE CM   ) و توسان JM  (توسان قدیم ) نصب شده اند :

 

 

هیوندا

 

 

ج ) اورهال کامل موتور 3000 سی سی (3لیتر) 24 سوپاپ ، 6 سیلندر  که بر روی خودرو گرنجور آزرا HG  نصب شده است :

 

هیوندایی

هیوندایی

 

 

د )تعمیر اساسی موتور 3300 سی سی (3.3 لیتر) 24 سوپاپ ، 6 سیلندر که بر روی خودور های سوناتا NF  و آزرا TG  و ... نصب شده است :

 

هیوندایی

هیوندا

 

 

ه ) تعمیر کامل موتور 4600 سی سی (4.6 لیتر) 32 سوپاپ ، 8 سیلندر که بر روی خودور تشریفاتی سنتنیال و کیا موهاوی نصب شده است :

(تصویر زیر  مربوط به تعمیر کامل موتور کیا موهاوی می باشد )

 

هیوندا

 

 

و در مجموع تعمیر موتور های خودرو ها به شرح زیر در تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو قایل انجام است :

تعمیر موتور I20   ،

تعمیر موتورI30  ،

تعمیر موتور اکسنت ،

تعمیر موتور ورنا ،

تعمیر موتور آوانته ،

تعمیر موتور هیوندای کوپه ،

تعمیر موتور النترا ،

تعمیر موتور سوناتا NF ،

تعمیر موتور سوناتا YF ،

تعمیر موتور سوناتا LF ،

تعمیر موتور  سوناتا LF هیبرید ،

تعمیر موتور سانتافه جدید ،

تعمیر موتور سانتافه قدیم ،

تعمیر موتور توسان JM  ،

تعمیر موتور توسان IX35  ،

تعمیر موتور آزرا ،

تعمیر موتور گرنجور ،

تعمیر موتور جنسیس ،

تعمیر موتور جنسیس کوپه ،

تعمیر موتور وراکروز IX55  ،

و  تعمیر موتور سنتنیال .

بعد از محرز شدن نیاز خودرو به تعمیرات موتور چه مراحلی طی می شود :

پس از تشخیص نیاز به تعمیر اساسی موتور توسط مهندسین متخصص در تعمیرگاه مجاز هیوندای (ویرا خودرو) می بایست موتور از روی شاسی و گیربکس دمونتاژ گردد و قطعات آن کاملا از هم اوراق شوند حال زمان بررسی ها ی تخصصی در مورد خرابی ها و علت های بروز خرابی است تا اولا تصمیم به تعمیر یا تعویض گرفته شود و دلایل بروز عیب شناسایی و رفع شوند تا از بروز مجدد عیب جلوگیری شود .این پروسه با استفاده از ابزار مخصوص و با مشاوره مابین کارشناس فنی ، تکنسین مکانیک و تراشکار صورت می گیرد .نهایتا پس از انتخاب یاتاقان با ضخامت مورد نیاز  ، پیستون با قطر مورد نیاز  ، واشر سرسیلندر با ضخامت معین با توجه به دفعات تعمیر قبلی ، شیم بندی صحیح سرسیلندر (در صورت نیاز )(در صورتی که تایپیت هیدرولیکی باشد نیاز به شیم بندی ندارد و فقط باید تایپیت ها سرویس شوند )  ، بررسی سلامت CVVT  های دود و هوا و رفع گریپاچ ، لغی و انسداد مسیر روغن در آن ها  .

 

مراحل اسمبل کردن قطعات موتور کدامند :

 

نوبت به زمان اسمبل کردن کل قطعات می رسد ؛ در این پروسه که بسیار حساس و تخصصی است روال کاری به شکل زیر باید انجام گیرد :

 1. قرار دادن یاتاقان های ثابت در محل خود در سیلندر
 2. قرار دادن میل لنگ در جایگاه خود و سپس کپه های ثابت و سفت کردن آن ها با تورک متر طبق اندازه های تعیین شده توسط کمپانی
 3. جا زدن رینگ های کمپرس ، آتش و روغن طبق اصول بر روی پیستون ها و سپس مونتاژ نهایی مجموعه پیستون-شاتون-گژنپین بر روی میل لنگ البته با شماره و به ترتیب مشخص و سفت کردن پیچ ها با تورک تعیین شده کمپانی
 4. حال نصب سرسیلندر بر روی مجموعه سیلندر و واشر سر سیلندر و سفت کردن پیچ ها به شکل حلزونی ، مرحله به مرحله و با تورک و گشتاور تعیین شده توسط کمپانی
 5. حال قرار دادن میل سوپاپ ها یدود و هوا و بستن کپه ها باز هم با ترتیب و اصول تعیین شده توسط کمپانی
 6. و در آخر جازدن تسمه تایم یا زنجیر تایم ، اویل پمپ ، سینی ها و درپوش ها ، دینام ، کمپرسور ، OCV  ، شمع ، کوییل و ...

 

 1. حال وقت مونتاژ مجموعه کامل موتور بر روی دسته موتور های محیط آن روی شاسی و نهایتا محکم کردن موتور و گیربکس به هم است .

تمام پروسه تعمیر موتور همراه با روانکاری کامل توسط روغن باید صورت گیرد .در تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو این پروسه در کمترین زمان و کمترین هزینه با بالاترین کیفیت  توسط مهندسین و تکنسین های تعمیراتی انجام می گیرد .شا میتواند پیش از مراجعه به مرکز ویرا خودرو از مشاوره آنلاین و رایگان با ما استفاده کنید .

 

راه های افزایش طول عمر مفید موتور کدامند  :

 

 • تعویض به موقع روغن موتور و فیلتر روغن که از مراکز کعتبر تهیه شده اند اما توصیه ما به شما انجام این سرویس هر 5000 کیلومتر یکبار است .
 • جلو گیری از رسیدن دور موتور به بخش های RED LINE  و محدوده CUT OFF   که گاها سبب می شود روغن موتور به حد کافی به یاتاقان ها و سایر بخش ها نرسد .
 • دقت داشته باشید در فصول سرد سال در اول صبح ها موتور را قبل از شروع به حرکت اندکی گرم کنید ، البته نهایتا 1 تا 2 دقیقه و نه بیشتر چرا که بیش از این مدت سبب بروز عیب در بلند مدت خواهد شد .
 • استفاده از سوخت خالص و با اوکتان مناسب
 •  

تعمیر گیربکس و انجام سرویس های دوره ای :

 

در اکثر قریب به اتفاق خودرو های تولیدی هیوندای گیربکس های اتوماتیک نصب شده است که باید به صورت ادواری در  تعمیرگاه تخصصی خودرو هیوندا مورد بررسی و در صورت لزوم سرویس شوند . این بررسی ها شامل بررسی سطح  و کیفیت روغن ATF و همچنین تعویض به موقع آن هر 60000 کیلومتر یکبار و تعویض فیلتر گیربکس هر 120000 کیلومتر یکبار  قطعا رعایت این نکات از بروز تعمیرات اضطراری و پر هزینه جلو گیری می کند .

تصاویر زیر مربوط به تعمیرات گیربکس اتوماتیک نصب بر روی سانتافه :

 

سرویس دوره ای هیوندا

 

 و تصویر زیر مربوط به تعمیر گیربکس اتوماتیک آزرا می باشد که در تعمیرگاه هیوندای ویرا خودور توسط تیم تخصصی انجام گرفته است :

 

سرویس هیوندا

 

تعمیر جلو بندی ، عقب بندی و سیستم تعلیق و فرمان

خدمات قابل ارائه در این بخش شامل بررسی و بازدید کامل  اجزای تشکیل دهنده است ، که سالم بودن این بخش ها امکان یک رانندگی ایمن با پایداری بالا را تضمین میکند  ، در بهترین تعمیرگاه هیوندای تک تک این اجزا از هم دمونتاژ شده تا اجزای معیوب شناسایی و نسبت به تعمیر یا تعویض آن ها اقدام می شود ، قطعاتی مانند : کمک های جلو و عقب ، سگدست ها ، طبق ها ، موجگیرها ، جعبه فرمان ، میل تعادل های جلو وعقب .

 

خدمات برق هیوندای و تعمیرات سیم کشی

 

امروزه با وجود انبوه مدارات و آپشن های نصب روی تولیدات هیوندایی رفع عیوب مدارات نیازمند تخصص و در عین حال استفاده از نقشه ها و دیاگرام های سیم کشی دارد . در مرکز تخصصی ویرا خودرو تعمیرات برقی خودرو شما با استفاده از دیاگرام های کمپانی سازنده صورت می گیرد که این نتیجه ندارد جز رسیدن به منشاء عیب . که متاسفانه در اکثر تعمیرگاه ها این موضوع به دلیل نبود تخصص و تجهیزات کافی صورت نمی گیرید و عیب یابی ها به صورت تجربی و با آزمون و خطا در تعویض قطعات در مدار انجام می شود و این هزینه تعمیرات را به شکل چشم گیری بالا می برد . شما مشتری عزیز می تواند با مراجعه به آدرس ما در فضای مجازی و همچنین نمونه کار های هیوندای در صفحه اصلی همین سایت از نمونه ای از کارهای انجام شده در تعمیرگاه تخصصی ما دیدن فرمایید . نمونه هایی مانند :

 

تعمیر شیه بالابر و سانروف هیوندا

این مدارات به دلیل مکانسیزم متحرکی که دارند و ارتباط آن ها به صورت مستقیم با محیط خارج خودور معمولا هر چند وقت یکبار معیوب می شوند که عیب می تواند ناشی از خرابی مجموعه کلید ها ، ریل ها ، موتور یا گیربکس و یونیت کنترل مربوطه باشد .

تعمیر صندلی برقی

امروزه صندلی های خودرو ها به صورت برقی چند حالته هستند که اکثرا مجهز به سیستم های تهویه و گرمکن و سرد کن شده اند در انواع بسیاری مکانیسم های تنظیم گودی کمر و ماساژور نیز دارند  که علاوه بر این ها دارای ایربگ و یونیت کنترل و حافظه جهت تعیین موقعیت قرار گیری مطابق خواست دو یا چند راننده می باشند .

 

پاسخ به دو سوال پر تکرار در ویرا خودرو

 

 • مقایسه هزینه های تعمیراتی هیوندا در تعمیرگاه و نمایندگی ها ؟

 •  

ماهیت نمایندگی ها به پرسنل آن اجازه تعمیر اکثر قطعات را نمی دهد یعنی در صورت بروز عیب در هر بخش یک مجموعه اقدام به تعویض کل مجموعه می شود . از طرف دیگر هزینه های اجرت در نمایندگی ها به همراه مالیات و موارد دیگر کامل تعریف شده و برطبق نرخ گذاری سراسری صورت می گیرد که قطعات عدد بدست آمده بسیار بالاتر از اجرت تعمیرات مشابه در تعمیرگاه های مجاز خواهد بود ؛ با همه این تفاسیر هزینه های تعمیرات در تعمیرگاه مجاز هیوندای با نمایندگی هیوندای اصلا قابل مقایسه نیست .

 

تامین قطعات اورجینال هیوندا به چه صورت امکان پذیر است ؟

 

با وجود بازار آشفته قطعات فیک و تقلبی تشخیص یک قطعه اصلی از فرع حتی توسط تعمیرکاران خبره هم کار دشواری شده است اما راه تامین قطعات اورجینال تهیه این قطعات از مراکز مطمئن و دارای سابقه چند ساله است که در اصطلاح آزمون پس داده و مطمئن هستند .

 

دیگرتعمیرات تخصصی در مرکز ویرا خودرو:

تعمیرگاه تخصصی کیا

تعمیرگاه تخصصی تویوتا

تعمیرگاه تخصصی لکسوس

محل نصب صافی بنزین در محصولات هیوندای

کلیه نکات درباره محل نصب صافی بنزین در محصولات هیوندای در مرکز ویرا خودرو

رفع عیب روشن نشدن سوناتا هایبرید (هیبرید)

CHECK HYBRID SYSTEM - TURN OFF ENGINE

تعمیر کروز کنترل سوناتا YF

تعمیر سانروف(پانوراما) توسان IX35

تعمیر پنل تهویه مطبوع سانتافه (کولر،بخاری)

تعمیر ECU هیوندای I30 با موتور دو لیتر MPI

تعمیر صندلی برقی چند حالته وراکروز IX55

تعمیر ترمز دستی برقی ( EPB ) هیوندای سانتافه و جنسیس

EPB : ELECTRONIC PARKING BRAKE

تعمیر مدار 4wd ( چهار چرخ محرک )توسان ix45

مهندس افشار - تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو

تعویض رادیاتور بخاری هیوندای وراکروز (IX55 )

مهندس افشار - تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو

تعمیر مدار و یونیت رین سنسور ( سنسور باران) سوناتا YF

Rain sensor SONATA YF

تعمیر آینه برقی هیوندای سنتنیال

مهندس افشار - تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو

تعمیر دینام (آلترناتور)هیوندای سوناتا وای اف SONATA YF

مهندس عرفان افشار – تعمیرگاه تخصصی ویرا خودور

تعمیر موس هیوندای جنسیس BH

تعمیرگاه تخصصی ویرا خودرو -مهندس عرفان افشار

آپشن هایی که کلید کنترل آنها نصب بر روی فرمان خودرو هیوندای سانتافه

دلایل کار نکردن کلید های روی فرمان