برند
KIA
KIA

تعمیرگاه تخصصی کیا-ویرا خودرو- ارائه دهنده تعمیرات تخصصی کیا شامل جلوبندی کیا، تعمیر موتور ، تعمیرات موتور ، تعمیرات گیربکس اتوماتیک و ... کیا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت در غرب تهران.

درباره برند کیا

 

 کیا موتورز قدیمی ترین خودرو ساز کره جنوبی محسوب می شود  ، امروزه زیر مجموعه شرکت بزرگ خودرو سازی هیوندای است که تولیداتی مشابه آن دارد . البته به نظر بسیاری از متخصصین امر در بخش های طراحی و آپشن ها اندکی کیفیت بالاتر نسبت به تولیدات هیوندای را اعمال می کند . این برند خودرو سازی در جهان مطرح می باشد و دارای محصولات متنوعی است که نمونه هایی از آن ها به ایران وارد شده و اتفاقا بسیار جذاب ، باکیفیت و پر طرفدار هستند .تعمیرگاه تخصصی کیا در غرب تهران ارائه دهنده شما خواننده محترم را به خواندن این مقاله دعوت می نماید.

 

خدمات ارائه شده مربوط به خودرو کیا در مرکز تخصصی ویرا خودرو

 

تعمیر موتور خودرو کیا

 

به ایران خودرو های کمپانی کیا موتورز با حجم های 1200 تا 4600  سی سی وارد شده اند ؛ این موتور ها بر روی خودور هایی به شرح ذیل اسمبل شده اند :

کیا اپتیما با موتور 4 و 6 سیلندر با حجم موتور به ترتیب 2.4 لیتری (2400 سی سی ) و 2.7 لیتری (2700 سی سی )

کیا پیکانتو با موتور 4 سیلندر و حجم 1.2 لیتری (1200 سی سی)

کیا سراتو با موتور 4 سیلندر و حجم های 1.6 لیتری (1600 سی سی) و 2 لیتری (2000 سی سی)

کیا اسپرتیج با موتور 4 سیلندر و حجم های 2 لیتری (2000 سی سی) ، 2.4 لیتری (2400 سی سی ) و 2.7 لیتری (2700 سی سی)

کیا اپیروس با موتور 6 سیلندر و حجم 3.8 لیتری (3800 سی سی)

کیا سورنتو با موتور 6 سیلندر و حجم های 3.3 لیتری (3300 سی سی) و 3.5 لیتری (3500سی سی )

کیا ریو با موتور 4 سیلندر و حجم های 1.5  و 1.6 لیتری (1500 و 1600 سی سی)

کیا کادنزا (کدنزا) با موتور 6 سیلندر وحجم 3.5 لیتری (3500 سی سی)

کیا موهاوی با موتور 6 و 8 سیلندر با حجم به ترتیب 3.8 و 4.6 لیتری (3800 و 4600 سی سی)  

در مرکز تخصصی ویرا خودرو به عنوان بهترین تعمیرگاه کیا ، تعمیر اساسی و اورهال کلیه موتور های فوق زیر نظر کارشناس و تکنسین های دوره دیده و با تجربه انجام می گیرد ، شما مراجعین محترم پس از مشاوره رایگان و تفهیم کامل عیوب خودروتان می توانید با فراغ بال تعمیر اساسی موتور خودوری خودتان را به مرکز تخصصی ویرا خودرو بسپارید . ضمنا این مرکز به شما بالاترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن را تضمین می دهد ؛ مراحل تعمیرات ریز به ریز به اطلاع شما مشتری محترم خواهد رسید .

در زیر نمونه هایی از تعمیرات اساسی موتور در مرکز تخصصی ویرا خودرو به شما ارائه شده است :

تعمیر اساسی و اورهال موتور اپیروس 3800 cc  :

 

خودرویی کیا

 

تعمیر اساسی موتور اسپرتیج ، توسان و سانتافه قدیم 2700 cc  :

 

خودرویی کیا

 

خودرویی کیا

 

تعمیر اساسی موتور موهاوی 8 سیلندر 4600 cc   :

 

خودرویی کیا

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک و انجام سرویس دوره ای خودروی کیا

 

تقریبا همه تولیدات کمپانی کیا موتورز مجهز به گیربکس های اتوماتیک می باشند ، این گیربکس ها با استفاده از سیالات و مکانیزم داخلی انتقال نیرو را به سمت دیفرانسیل انجام می دهند .  همه این تولیدات دارای یک واحد کنترل الکترونیک هم هستند که در مواردی این یونیت با یونیت کنترل الکترونیک موتور ادغام شده و هر دو در یک پک قرار می گیرند ؛ نکته مهم دیگر اینکه بروز عیب در مجموعه گیربکس اتوماتیک معمولا دارای  تعدادی علائم مکانیکی و ظاهری در نحوه عملکرد است  که گاها با روشن شدن چراغ چک موتور همراه می شود و پس از آن میتوان با دیاگ زدن و اتصال به یونیت کنترل گیربکس اتوماتیک یا TCM  به آنالیز کد های خطا و بررسی عملکرد عملگر ها و مشاهده پارامتر های سنسور ها پرداخت .

نکته مهم : داخل مجموعه گیربکس اتوماتیک روغن ATF  یا روغن گیربکس اتوماتیک وجود دارد ، چنانچه کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد برای مجموعه مخرب است و باعث صدمه به آن می شود لذا گهگاهی باید مقدار آن چک شود که در حالات گرم و سرد مقادیر گیج اندکی با هم متفاوت است .  این روغن در حدود هر 60 تا 80 هزار کیلومتر کارکرد باید با استفاده از دستگاه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک تعویض گردد و فیلتر گیربکس هم هر دوبار تعویض روغن یکبار تعویض می گردد .

لازم به توضیح است اهمال در تعویض به موقع و بررسی مقدار روغن موجود در گیربکس اتوماتیک می تواند منجر به صدمات جدی و حتی نیاز به تعویض کل مجموعه شود .

 

تعمیرات جلو بندی ، عقب بندی و سیستم تعلیق و فرمان خودروی کیا

 

شاسی و کلیه متعلقات خودرو بر روی سیستم جلو بندی و عقب بندی مونتاژ شده و این سیستم است که همواره وزن خودرو و سرنشینان را تحمل می کند بنابراین سلامت مجموعه تعلیق و فرمان ضامن یا رانندگی راحت و پایدار است . سیستم تعلیق و فرمان همان طوری که قبلا ذکر شد متشکل از بخش های بسیاری است که بروز عیب در هرکدام به دلیل وزن دائمی ، تنش های جاده و ضربات و ... اجتناب ناپذیر است اما بازدید های ادواری از سیستم تعلیق و فرمان ،جلوبندی و عقب بندی می تواند باعث شود پیش از رسیدن به مرحله  نیاز به تعمیرات اضطراری و کلی ، قطعه معیوب شناسایی و از آسیب رساندن به بخش های مرتبط دیگر  جلوگیری شود .

شما می توانید به صورت ادواری با مراجعه به تعمیرگاه کیا در غرب تهران و بازدید بخش های فوق از سلامت مجموعه های فوق مطلع و مطئن شوید .

اما نباید از این نکته غافل باشیم که سرویس های ساده ای مانند میزان فرمان ، بررسی زاویه چرخ ها ، بررسی لاستیک سایی، بررسی سلامت لاستیک ها و رینگ ها و ... می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد .

در ذیل نمونه هایی از تعمیرات جلوبندی ، عقب بندی ، تعلیق و فرمان که در مرکز تخصصی ویرا خودرو ارائه شده است به شما مخاطب محترم عرضه می شود :

تعمیر عقب بندی اپیروس :

 

خودرویی کیا

 

تعمیر جلوبندی و عقب بندی اسپرتیج :

 

خودرویی کیا

 

خودرویی کیا

 

تعمیر جلو بندی و عقب بندی کادنزا :

 

خودرویی کیا

 

خودرویی کیا

 

خدمات برق خودرو کیا و تعمیر سیم کشی خودروی کیا

 

امروزه خودور های تولیدی کیا موتورز مجهز به انبوهی از آپشن های کاربردی و رفاهی شده اند مانند :

چراغ های جلو تطبیق شونده  AFLS

کروز کنترل و کروز کنترل هوشمند  SCC

سیستم تعلیق الکترونیکی ECS

سیستم کنترل پایداری ESP

ترمز دستی برقی و اتوهلد  EPB   & AUTO HOLD

سنسور های کمکی پارک جلو و عقب

سیستم پارک هوشمند   AUTO PARK  

سیستم هشدار حرکت بین خطوط LDWS

فرمان برقی   EPS  

سیستم تشخیص نقاط کور BSD

سیستم ضد سرقت و ایموبلایزر

هد آپ HEAD UP DISPLAY

RAIN SENSOR

سانروف و پانوراما

سیستم SAS  سیستم مکمل نگهدارنده ایربگ و پیشکشنده های کمربند

صندلی های برقی چند حالته ، گرمکن و سرد کن دار

آینه های برقی و تاشو

درب برقی صندوق عقب  PTG

سیستم  KEY LESS START  

سیستم KEY LESS ENTRY

سیستم 4WD  

و ...

همان طور که مشاهده کردید تعدادی از این مدارات در کنترل واحد کنترل بدنه BCM  هستند و تعدادی دیگر دارای یونیت های مجزا که در خودور های کمپانی کیا اکثر یونیت تحت شبکه مالتی پلکس با هم ارتباط دارند در حالی که شاید قبلا فقط ایسیو موتور ECU  یا  PCM  و یک کامپیوتر برای کنترل گیربکس اتوماتیک TCU  داشتیم . در صورت بروز عیب در هرکدام از این مدارات یک یا چند مدار مرتبط دیگر هم اخطار می دهد ، در اینجاست لزوم مراجعه شما به تعمیرگاه مجاز کیا راه گشا خواهد بود ؛ در مرکز تخصصی ویرا خودرو عیب یابی اصولی با استفاده از دستگاه های دیاگ تخصصی و دیاگرام های کمپانی سازنده همراه با استفاده از تجهیزات بروز عیب یابی الکترونیک مانند اسیلوسکوپ و مولتی متر انجام میگیرد تا فقط بخش معیوب شناسایی گردد و از تعویض کاری تا رسیدن به عیب اجتناب شود .ذکر این نکته بسیار مهم است که اکثر برد های الکترونیک قابل تعمیر هستند اما خیلی اوقات به دلیل دستکاری هایی که افراد فاقد تخصص و سود جو در لباس تعمیرکار برروی برد انجام میدهند غیر قابل تعمیر می شود ، لذا توصیه اکید داریم که تعمیرات بخصوص بخش های الکتریکال خودرو را به هر تعمیرگاهی نسپارید .بامراجعه به بخش نمونه کارهای انجام شده می توانید نمونه هایی از تعمیرات بخش های الکتریکال در مرکز تخصصی ویرا خودرو را مشاهده نمایید.

از جمله دیگر فعالیت های تعمیرگاه تخصصی خودرو غرب تهران، ویرا خودر:

 

تعمیرکلید شیشه بالابر و سانروف کیا

 

هر دو مدار فوق مکانیسمی تقریبا مشابه دارند که به جهت باز و بستن شیشه های خودرو طراحی شده اند و از بخش های مانند مجموعه کلید های کنترل ، یونیت کنترل الکترونیک ، ریل ها ،موتور و گیربکس تشکیل می شوند .

 

تعمیر صندلی برقی کیا

 

این نکته کاملا واضح است که شما تمام لحظاتی که در خودرو حضور دارید نشسته اید اما بیان آن دلیل دارد اینکه شما ممکن است گاهی چند ساعت مجبور باشید در یک نقطه بر روی صندلی خودرو بنشینید این لزوم استفاده از صندلی های راحت و پر از آپشن را منطقی می کند .امروزه صندلی های خودرو در عین نرمی و راحتی مجهز به آپشن های حیرت انگیزی شده اند مانند : کنترل برقی حرکات جلو وعقب ، پشتی برقی ، تنظیم گودی کمر ، تنظیم ارتفاع صندلی ، تنظیم ارتفاع بخش جلویی ، تنظیم ارتفاع و زاویه پشت سری ، حافظه صندلی ، ایربگ جانبی ، سنسور های تشخیص حضور راننده ، گرمکن صندلی و پشتی ، خنک کن صندلی  ، صندلی مجهز به مانیتور و ... که این آپشن ها روز به روز بیشتر و کاربردی تر هم خواهند شد .

تعمیرگاه تخصصی خودرو کیا در غرب تهران آماده ارائه کلیه خدمات برقی و مکانیکی به شما مالکین محترم خودرو های کیا می باشد ، قطعا تعمیراتی با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه را با ما تجربه خواهید کرد .

 

دیگر تعمیرات تخصصی در مرکز ویرا خودرو:

تعمیرگاه تخصصی لکسوس

تعمیرگاه تخصصی تویوتا

تعمیرگاه تخصصی هیوندای

 

 

تعمیر سیستم 4 wheel drive (4WD) یا سیستم کنترل 4 چرخ محرک کیا اسپرتیج

تعمیر پنل تهویه مطبوع کیا اپتیما

مهندس افشار - ویرا خودرو

تعمیر صندلی برقی چند حالته کیا اپتیما

مهندس افشار - ویرا خودرو