برند
KIA
KIA

KIA MOTORS کمپانی خودرو سازی کیا موتورز قدیمی ترین خودرو ساز کره جنوبی محسوب می شود . امروزه زیر مجموعه شرکت بزرگ خودرو سازی هیوندای است که تولیداتی مشابه آن دارد .

درباره برند کیا

 KIA کمپانی خودرو سازی کیا موتورز قدیمی ترین خودرو ساز کره جنوبی محسوب می شود  .  امروزه زیر مجموعه شرکت بزرگ خودرو سازی هیوندای است که تولیداتی مشابه آن دارد . البته به نظر بسیاری از متخصصین امر در بخش های طراحی و آپشن ها اندکی کیفیت بالاتر نسبت به تولیدات هیوندای را اعمال می کند . این برند خودرو سازی در جهان مطرح می باشد و دارای محصولات متنوعی است که نمونه هایی از آن ها به ایران وارد شده و اتفاقا بسیار جذاب ، باکیفیت و پر طرفدار هستند .

خدمات ارائه شده مربوط به خودرو کیا در مرکز تخصصی ویرا خودرو :

تعمیر موتور و اورهال اساسی پیشرانه های خودروهای کیا :

به ایران خودرو های کمپانی کیا موتورز با حجم های 1200 تا 4600  سی سی وارد شده اند .در مرکز تخصصی ویرا خودرو به عنوان بهترین تعمیرگاه کیا ، تعمیر اساسی و اورهال کلیه موتور های فوق زیر نظر کارشناس و تکنسین های دوره دیده و با تجربه انجام می گیرد ، شما مراجعین محترم پس از مشاوره رایگان و تفهیم کامل عیوب خودروتان می توانید با فراغ بال تعمیر اساسی موتور خودوری خودتان را به مرکز تخصصی ویرا خودرو بسپارید . ضمنا این مرکز به شما بالاترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن را تضمین می دهد ؛ مراحل تعمیرات ریز به ریز به اطلاع شما مشتری محترم خواهد رسید .

تعمیر گیربکس اتوماتیک و انجام سرویس دوره ای :

تقریبا همه تولیدات کمپانی کیا موتورز مجهز به گیربکس های اتوماتیک می باشند ، این گیربکس ها با استفاده از سیالات و مکانیزم داخلی انتقال نیرو را به سمت دیفرانسیل انجام می دهند .  همه این تولیدات دارای یک واحد کنترل الکترونیک هم هستند که در مواردی این یونیت با یونیت کنترل الکترونیک موتور ادغام شده و هر دو در یک پک قرار می گیرند ؛ نکته مهم دیگر اینکه بروز عیب در مجموعه گیربکس اتوماتیک معمولا دارای  تعدادی علائم مکانیکی و ظاهری در نحوه عملکرد است  که گاها با روشن شدن چراغ چک موتور همراه می شود و پس از آن میتوان با دیاگ زدن و اتصال به یونیت کنترل گیربکس اتوماتیک یا TCM  به آنالیز کد های خطا و بررسی عملکرد عملگر ها و مشاهده پارامتر های سنسور ها پرداخت .

تعمیرات جلو بندی ، عقب بندی و سیستم تعلیق و فرمان :

شاسی و کلیه متعلقات خودرو بر روی سیستم جلو بندی و عقب بندی مونتاژ شده و این سیستم است که همواره وزن خودرو و سرنشینان را تحمل می کند بنابراین سلامت مجموعه تعلیق و فرمان ضامن یا رانندگی راحت و پایدار است . سیستم تعلیق و فرمان همان طوری که قبلا ذکر شد متشکل از بخش های بسیاری است که بروز عیب در هرکدام به دلیل وزن دائمی ، تنش های جاده و ضربات و ... اجتناب ناپذیر است اما بازدید های ادواری از سیستم تعلیق و فرمان ،جلوبندی و عقب بندی می تواند باعث شود پیش از رسیدن به مرحله  نیاز به تعمیرات اضطراری و کلی ، قطعه معیوب شناسایی و از آسیب رساندن به بخش های مرتبط دیگر  جلوگیری شود .

خدمات برق خودرو کیا ، تعمیر سیم کشی و تعمیرات یونیت های الکترونیکی:

امروزه خودور های تولیدی کیا موتورز مجهز به انبوهی از آپشن های کاربردی و رفاهی شده اند مانند :

چراغ های جلو تطبیق شونده  AFLS ، کروز کنترل و کروز کنترل هوشمند  SCC ، سیستم تعلیق الکترونیکی  ECS ، سیستم کنترل پایداری  ESP ، ترمز دستی برقی و اتوهلد  EPB   & AUTO HOLD ، سنسور های کمکی پارک جلو و عقب ، سیستم پارک هوشمند   AUTO PARK  ، سیستم هشدار حرکت بین خطوط  LDWS، فرمان برقی   EPS  ، سیستم تشخیص نقاط کور BSD  ، سیستم ضد سرقت و ایموبلایزر ، هد آپ HEAD UP DISPLAY

RAIN SENSOR    ، سانروف و پانوراما ، سیستم SAS  سیستم مکمل نگهدارنده ایربگ و پیشکشنده های کمربند ، صندلی های برقی چند حالته ، گرمکن و سرد کن دار ، آینه های برقی و تاشو ، درب برقی صندوق عقب  PTG، سیستم  KEY LESS START  ، سیستم  KEY LESS ENTRY  ، سیستم 4WD  و ...

همان طور که مشاهده کردید تعدادی از این مدارات در کنترل واحد کنترل بدنه BCM  هستند و تعدادی دیگر دارای یونیت های مجزا که در خودور های کمپانی کیا اکثر یونیت تحت شبکه مالتی پلکس با هم ارتباط دارند در حالی که شاید قبلا فقط ایسیو موتور ECU  یا  PCM  و یک کامپیوتر برای کنترل گیربکس اتوماتیک TCU  داشتیم . 

در صورت بروز عیب در هرکدام از این مدارات یک یا چند مدار مرتبط دیگر هم اخطار می دهد ، در اینجاست لزوم مراجعه شما به تعمیرگاه مجاز کیا راه گشا خواهد بود ؛ در مرکز تخصصی ویرا خودرو عیب یابی اصولی با استفاده از دستگاه های دیاگ تخصصی و دیاگرام های کمپانی سازنده همراه با استفاده از تجهیزات بروز عیب یابی الکترونیک مانند اسیلوسکوپ و مولتی متر انجام میگیرد تا فقط بخش معیوب شناسایی گردد و از تعویض کاری تا رسیدن به عیب اجتناب شود .

ذکر این نکته بسیار مهم است که اکثر برد های الکترونیک قابل تعمیر هستند اما خیلی اوقات به دلیل دستکاری هایی که افراد فاقد تخصص و سود جو در لباس تعمیرکار برروی برد انجام میدهند غیر قابل تعمیر می شود ، لذا توصیه اکید داریم که تعمیرات بخصوص بخش های الکتریکال خودرو را به هر تعمیرگاهی نسپارید .

در زیر توجه شما را به نمونه هایی از تعمیرات صورت گرفته در مرکز تخصصی ویرا خودرو جلب می کنیم :

مهندس عرفان افشار – کارشناس ارشد مهندسی مکانیک

 

تعمیر اساسی موتور محصولات کیا موتورز – تعمیر موتور محصولات کیا - موتور یاتاقان زده کیا

سراتو، کارنز، کارناوال، اپیروس، اپتیما، ریو، سورنتو، اسپرتیج، پیکانتو در تعمیرگاه تخصصی تعمیر موتور کیا – ویرا خودرو

تعمیر اساسی موتور کیا موهاوی بورجو

موتور 8 سیلندر 4.6 لیتری و موتور 6 سیلندر 3.8 لیتری

تعمیر جلوبندی کیا ، تعمیر عقب بندی کیا ، تنظیم زوایای چرخ ها و میزان فرمان

کادنزا، اسپرتیج، اپتیما، سراتو، سورنتور، موهاوی، ریو، پیکانتو، کارناوال، اپیروس

تعمیر پنل تهویه مطبوع (پنل کولر ، پنل بخاری) ایرکاندیشن کیا سورنتو

تعمیر پنل کولر و بخاری کلیه محصولات کیا در تخصصی ترین تعمیرگاه خودرو های وارداتی در غرب تهران – ویرا خودرو

تعمیر پنل تهویه کیا سراتو – تعمیر پنل ایرکاندیشن سراتو

تعمیر پنل کولر و بخاری سراتو - یونیت تهویه مطبوع